Travian

MMO strategie online

Máš rád MMO budovatelské strategie a hledáš opravdovou klasiku? Mezi otce zakladatele tohoto žánru patří Travian, která přitom stále patří mezi nejvyhledávanější online strategie současnosti. V Čechách patří rozhodně k těm nejoblíbenějším, ale vznikla v Německu. Čím tahle online hra zdarma upoutala miliony fanoušků po celém světě?

Hrát zdarma

Obrázky z Travian

Hra Travian cz

Pokud hraješ Travian, najdeš jeho stopy v každé další MMO strategii, tak silný má vliv. Vyznačuje se uživatelsky příjemnou grafikou a krásně malovanými postavičkami. Na tom jediném však tahle skvělá onlajnovka nestojí – nabízí propracovaný herní systém, kterému žádný milovník tohoto žánru neodolá. Po registraci si vybereš jeden z několika běžících serverů – pokud začínáš, je samozřejmě vhodné zvolit server, který běží krátce, protože je těžké vydobýt si pozici pokud se octneš v sousedství výrazně silnějších hráčů. Na začátku máš krátkou protekční dobu, která nahrazuje i tutoriál – ovládání hry se naučíš v době, kdy na tebe nikdo nemůže útočit.

Na Travianu je skvělé i to, že můžeš hrát úplně zdarma. Komunita hráčů, která se kolem každého serveru vytvoří, je obrovská, a interakce je na denní bázi. Zezačátku máš samozřejmě co dělat, abys uchránil svoji jednu maličkou vesnici, ale jak se rozrůstáš, vstupuješ do aliancí a uzavíráš různá spojenectví, a to proto, aby tvá aliance co nejdřív postavila monumentální div Světa. Tahle nejoblíbenější strategická onlajnovka je postavená na starověkém pozadí, hned na začátku si vybíráš národ, který do značné míry ovlivní tvoje herní možnosti: Germány, Galy nebo Římany. Germáni jako správní barbaři vynikají v útoku, Galové v obraně a Římané mají obojí na stejné úrovni, a jsou nejlepší volbou pro prvohráče. Každý národ má ještě další specifika, která při hře pomáhají, ale leckdy škodí. O to zajímavější je pak multikulturní spojenectví v aliancích, kde se přednosti každého využijí ve prospěch týmu. Tahle MMO strategie nabízí i miniúkoly a práci s hrdinou, motivace ke hře, stejně jako její návykovost, je opravdu vysoká! Nabízí ti týdny skvělé zábavy ve společnosti hráčů ze všech koutů země.

Hrát zdarma

Hodnocení
Grafikawww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Hodnocení grafického zpracování hry
Zvukwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Hodnocení herního zvuku a hudby
Zábavawww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Ukazatel jak dlouho hra baví naše hráče
Overallwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Celkové hodnocení