fbpx

Dobyvatele.cz hra – recenze a přihlášení do hry

Vědomostní MMO dobyvatele

Velmi atraktivní MMO hrou se stala v poslední době hra Dobyvatel na adrese Dobyvatele.cz. Přilákala již tisíce herních fanoušků a stále se těší z růstu její oblíbenosti. Hra je určena spíše pro starší hráče díky jejímu konceptu, kdy dobyvatelé soutěží ve vědomostních otázkách.

Nejedná se o klasické MMO, ale vždy hrajete proti dalším dvěma hráčům online na body. Na začátku herního kola si vyberete svou základnu, která odpovídá jednomu kraji v České republice. Cílem je ve vědomostních otázkách porazit soupeře a podmanit si tak největší část území, tedy co nejvíce krajů a získat tak nejvíce bodů.

Na začátku hry je první fáze nazvaná dobývání. Jedná se vždy o tipovací otázky, kde není třeba znát zcela správnou odpověď, ale rozhodující je nejbližší tip. Na tento tip máte 10 vteřin, v případě že více hráčů zadá zcela správnou přesnou odpověď, je rozhodující čas. Ten z hráčů, který zadá nejbližší tip si následně může vybrat dva kraje, které obsadí. Hráč s druhým nejbližším tipem si vybírá jedno území. Postupně se takto dobývají všechny kraje republiky. Vybírat můžete z krajů, se kterými již sousedí vaše dobyté území a pokud vám soupeř odřízl cestu, tak poté vybíráte z krajů libovolně. Na začátku hry začínáte s jedním krajem – základnou s bodovou hodnotou 1000 bodů, za každé další dobyté území dostanete dalších 200 bodů.

Druhé herní kolo se nazývá souboj, kde je možné napadnout soupeře a podmanit si jeho dříve získaný kraj a přijít si tak na další body. Tato fáze hry má 4 kola. V prvních třech kolech je možné si vybírat pouze ze sousedních krajů, v posledním kole můžete útočit libovolně. Zde se však již typ otázek liší, nejedná se o tipovací formu, ale na výběr máte ze 4 odpovědí. Je možné také nad otázkami více přemýšlet, na každou odpověď je 15 vteřin času. Pokud dobyvatel i obránce však shodně odpoví správně na otázku, opět na řadu přichází známá tipovací otázka, která rozhodne.

Dobývat můžete základnu soupeře, která má tři věže a pro její získání je potřeba soupeře porazit ve třech otázkách a to klidně i ve více kolech. Pokud se vám toto povede, soupeř ve hře končí a vy získáte všechny jeho dříve získané body. Druhou možností je dobývat klasické území, za jeho dobytí získáte 400 bodů a neúspěšný obránce o 200 přijde. Naopak za zvládnutou obranu svého území můžete získat na své herní konto bodů 100.
Vítězem se stává dobyvatel s nejvyšším počtem bodů.

Dobyvatele.cz přihlášení a proč ji hrát

Dobyvatele.cz se těší z velké oblíbenosti nejen díky tomu, že jejím provozovatelem je společnost CET21, která mimo jiné provozuje i TV Nova a mnoho velkých WWW, kde si může zajistit bezplatně masivní reklamu, ale také především díky tomu že v ní objevíte opravdu mimořádný herní koncept vědomostní hry. Hrajete proti reálným hráčům a můžete si tak otestovat své znalosti. Velmi atraktivním lákadlem je možnost vyhrát hodnotné ceny. V minulosti se dobývalo například o 14 denní předplatné na Voyo.cz nebo třeba USB disk. Rozhodně doporučujeme tuto online hru vyzkoušet, zabaví celou rodinu na dlouho dobu. Dobyvatele.cz hra přihlášení najdete zde.